Czy nadaje się na policjanta?

Opublikowano: 1 rok 9 miesięcy temu Autor: admin

Takie pytania zadaje sobie dużo osób, marząc o tym, aby moc spacerować po ulicy z odznaką w dłoni. Całkiem możliwe, że takie marzenia poniekąd są spełnieniem ukrytych marzeń z dzieciństwa. Jeżeli komuś naprawdę na tym zależy (pomimo tego, że lata dziecięce ma już dawno za sobą), może dowiedzieć się jak wyglądają testy do policji. Nie trzeba od razu do nich przystępować, ale można mieć chociażby częściową wiedzę, aby wiedzieć jak trzeba się do nich przystępować.

Wymagania do policji

Nie ma się co oszukiwać, że każda osoba ma szansę zostać policjantem. Niestety, ale trzeba przejść szczegółowe testy, aby kandydatura została w ogóle rozważona. Rekrutacja do policji podzielona jest na cztery etapy:

  • test sprawności fizycznej - kondycja fizyczna to bardzo ważny element. Podczas tej części trzeba wykonać dedykowane ćwiczenia w zalecanym czasie. Nie ma co tu liczyć na taryfę ulgową. Wszystko musi zostać wykonane poprawnie. Inaczej już na samym wstępie można odpaść. Co ciekawe - uwarunkowania dla kobiet i dla mężczyzn są takie same.
  • test wiedzy - czyli test wiedzy z zakresu funkcjonowania Policji. Kolejna część rekrutacji, która odbywa się w tym samym dniu co sprawność fizyczna. 40 pytań z czterema odpowiedziami. Tylko jedna z nich jest prawidłowa. Im lepszy wynik, tym lepsza pozycja przy późniejszej rekrutacji.
  • multiselect - testy psychologiczne. Wydają się łatwe, ale wbrew pozorom tak nie jest. Na tej części odpaść może wiele osób. Chociażby z tego względu, że nie są oni w stanie udowodnić, iż są oni w stanie poradzić sobie ze stresem. A praca policjanta taka właśnie jest - ogromnie stresująca.
  • rozmowa kwalifikacyjna - nazywana również wywiadem zorganizowanym. Ostateczny krok, który ma na celu udowodnić, czy ktoś do takiej pracy się nadaje. Rozmowa odbywa się ze specjalną komisją, zadającą pytania. Uzyskuje się za nie punkty, które zaliczane są do tego, czy ktoś otrzyma pracę w policji, czy też nie.


Warto się postarać

Jak więc widać, rekrutacja do policji nie jest łatwa. Więcej informacji na temat rekrutacji znajdziesz na: https://www.rekrutacja-do-policji.pl/. Co jednak nie oznacza, że trzeba pożegnać się ze spełnieniem swoich marzeń. Trzeba jak najbardziej się postarać. Aczkolwiek, należy się przygotować, że nie będzie łatwo. Na nic wiedza i kondycja fizyczna, jeżeli ktoś nie będzie w stanie poradzić sobie z multiselectem. Nawet najbardziej odporne osoby nie są w stanie dobrze zaprezentować się podczas "niewinnej" rozmowy z psychologiem. Pytania wydawać się mogą łatwe, ale jednak tak faktycznie nie będzie.

Komentarze