Wycieczki do Rumunii

Dodano: 7 lat 6 miesięcy temu
Legendy to opowiadania przekazywane z pokolenia na pokolenie, często zwierające ziarno prawdy, ale także często bardziej ubarwione zniekształcone pod wpływem, nowych rozlicznych przekazów. Takie historie mogą cieszyć, inspirować, a nawet straszyć i przywoływać negatywne emocje. Zawierają w sobie nutę tajemniczości i sporą dawkę kultury, regionu którego dotyczą.

Śladami Drakuli
Prawie każdy dorosły człowiek i wiele małych dzieci wie, kim był Drakula. To hrabia, który bardzo źle traktował swoich poddanych i został przeklęty. Po swojej śmierci odrodził się jako wampir wysysający krew żywych istot, aby wzmacniać swoją siłę fizyczną. Historie o wampirach są znane na całym świecie i doczekały się wielu książek, a nawet filmów nakręconych na ich podstawie. Jednak główne źródło powstania mitu Drakuli wiąże się ściśle z Rumunią i Transylwanią, gdyż to właśnie w tym regionie żył i władał ów zły i przeklęty hrabia. W kraju tym zbudowano wiele zamków, które kryją w swojej historii mroczne tajemnice, skrywane pomieszczenia, a nawet tunele. Liczne mury obronne i wąskie uliczki to część architektury tego, pięknego kraju. Miały one służyć do przemykania nocą zarówno uciekającym przed najeźdźcami, jak też samemu Drakuli do nocnych polowań.

Góry, morze i legenda
Wybierając się w podróż za granicę w celach wypoczynkowych i turystycznych warto zastanowić się nad miejscem docelowym. To znaczy, gdzie chcemy się wybrać, czego jeszcze nie zwiedzaliśmy, a także jakie dodatkowe atrakcje są potrzebne, aby dobrze wypocząć. Dla miłośników pływania, ale także i górskiej wspinaczki Rumunia może okazać się dobrym wyborem. Obfituje ona w ciekawe budowle architektoniczne, takie jak klasztorna cerkiew, a także kościół najważniejszy ośrodek chrześcijaństwa, a którym to odbywały się Sobory, czyli zjazdy biskupów z całego świata. Legendy o wampirach oraz ciekawe i tajemnicze zamki sprawią, że wycieczki do Rumunii mogą okazać się bardzo atrakcyjne.
Latem także kąpiel w Morzu Czarnym może się okazać niebagatelną atrakcją. A bardzo efektowne widoki z Karpat, doskonale uzupełnią rodzinny album.

Podobne wpisy

Komentarze