Odkryj yerba mate razem z Poyerbani.pl

Opublikowano: 1 rok 2 miesiące temu Autor: admin

Yerba mate już od dawna interesuje to coraz więcej osób. Jest to nic innego jak ostrokrzew paragwajski, którego drzewa spotkać można w klimacie subtropikalnym Ameryki Południowej, głównie w Paragwaju, Argentynie, Brazylii oraz Urugwaju. Yerba mate jest naparem, który przygotowuje się z wysuszonych i zmielonych liści rośliny. Tradycyjnie pity był on przez rdzennych mieszkańców Guarani, którzy niegdyś zamieszkiwali Amerykę Południową.

Yerba mate - poznaj jej niesamowite właściwości

Wśród grup związków czynnych biologicznie, które pojawiają się w yerba mate, wyróżniamy: witaminę C, witaminę B1 oraz B2, kofeinę, teobrominę, kwercetynę, rutynę, kempferol, kwas kawowy oraz kwas chlorogenowy. Pozytywnymi działaniami, które zaobserwują osoby pijące napar, są:

  • obniżenie stężenia cukru we krwi,
  • działanie ochronne na wątrobę,
  • redukcja poziomu "złego" cholesterolu,
  • wspomaganie odchudzania,
  • ogólne pobudzanie i zmniejszanie uczucia słabości, znużenia, zmęczenia.

Yerba nie wykazała jeszcze u nikogo właściwości alergicznych. Nie zaleca się jej jednak pić kobietom w ciąży oraz tym, które są na etapie karmienia piersią.


Yerba mate - przeciwwskazania

Yerby nie powinno podawać się dzieciom, ze względu na dość wysoką w jej składzie obecność kofeiny. Tak, jak wspomniano wyżej, nie powinny jej również spożywać kobiety w ciąży i te karmiące piersią. Yerby nie zaleca się również osobom, które chorują na poważne dolegliwości sercowe, bowiem napar ma działania stymulujące i pobudzające, które na układ sercowy mogą wpłynąć niekorzystnie.

Poyerbani.pl - zacznij swoją przygodę z yerbą razem z nami!

sklep z yerba mate już na sam start kupisz nie tylko yerbę, ale również naczynia do jej zaparzania, takie, jak matero, czy bombilla. Dzięki nam zaopatrzysz się również w najlepsze kawy, czy kwiaty jadalne, orzechy, owoce, a nawet zioła! Wszystko, co od nas kupisz, jest jak najlepszej jakości, dokładnie sprawdzane. Nasza yerba jest jedyną zieloną yerbą, bez dodatków jakichkolwiek sztucznych składników, konserwantów, czy barwników!

Na naszej stronie często pojawiają się niesamowite okazje, dzięki czemu zaoszczędzić parę groszy, kupując ulubiony napar lub zestaw w promocyjnej cenie. Poluj na promocje!

Zaoszczędzić możesz również kupując od razu cały zestaw do yerba mate, w skład którego wchodzi zazwyczaj: tykwa, bombilla, a także czyścik do bombilli oraz yerba do zaparzania o wybranym smaku!

Poyerbani.pl gwarantuje darmową dostawę od 99 zł za produkty w koszyku. Jeżeli zamówisz produkty do godziny 12:00, całość zostanie do Ciebie wysłana jeszcze tego samego dnia. Nasza infolinia pracuje od poniedziałku do piątku, od 8:00 - 16:00. Numer telefonu na infolinię: +48 22 11 31 447.

 

Kategorie: Informacje

Komentarze